Untitled-2

 

Yaz ayının gelmesiyle birlikte artan organizasyonlarla ilgili bu konunun uzman şirketlerinden biri olan Ece Collection’ın sahibi olan Ece Karanfil ile güzel bir söyleşi gerçekleştirdik.

Eskiden bu kadarda revaçta olmayan özel günlerin kutlama şekilleri , şimdi adeta yepyeni bir sektör alanı oluşturdu.Sizce insanlardaki bu gelişimin sebebi nedir ?

Zaman geçtikçe etrafımızdaki her şey bir değişime,gelişime uğruyor. Zamanında isteyip olduramadıklarımızı artık imkanlar sayesinde daha üst seviyeye taşıyıp gerçeğe dönüştürebiliyoruz.gelen müşterilerimizde özel anlarını,davetlerini hayallerindeki gibi sevenlerine sunmak istiyor ve bunu tasarlayıp en güzel şekilde sunabilecek birine ihtiyaç duyuyorlar. O esnada devreye organizasyon firmaları giriyor ve sorumluluğu üstleniyor.Yani talep doğrultusunda gelişim sağlanıyor.

Haklısınız ancak davet sektöründe talep artmaya başlayınca,ortada çok fazla da şirketler oluşmaya başladı. Sanırım denetimi de pek mümkün olmayan bir iş bu ..

Elbette bizim gibi firmalar , yapılan işler ve kalite farklılığı ile bir çok şirketten sıyrılıyor.

Her kesimin tercih ettiği kendi zevkine,tarzına hitap eden bir firma vardır. Dediğim gibi istek arttıkça da yeni oluşumlar muhakkak olacaktır.

Peki size gelen insanların sadece parası olması yeterli mi ? İstediği her şeyi yaptırabilirler mi ?

Benim özellikle dikkat ettiğim konuların başında karşılıklı saygı ve sevgi içinde diyalog kurabilmek gelir..Belirli bir enerjiyi yakaladığımızda zaten ortaya hevesle,zevkle tadını çıkararak yaptığımız işler çıkıyor. Tabiki uç hayalleri gerçeğe dönüştüremez kimse.

Yeter ki mutlu olunsun isteriz.İşimi yaparken karşı tarafın mutluluğundan o kadar heyecanlanıp onların sevincine ortak olurum ki inanın işi teslim ederken bir çoğu ile şahane bir bağ oluşur aramızda.Dolayısıyla sadece para yeterli değil.

Bu iş sanırım yaratıcılık gerektiriyor. Siz nasıl besleniyorsunuz ?

Küçük çocukların en büyük özellikleri hayal kurma yetenekleridir.Benimde çocukluğumdan bu yana kaybetmediğim en güzel tarafım bu.Hala çocuk gibi işinde heyecanlı sürekli araştıran kendisini besleyen bir yapıya sahibim.Elbette yurtdışı seyahatleri,fuarlar ve özellikle insanların duygusal paylaşımlarını hayallerini dinlerken bende o hikayenin içine dahil oluyorum.Bu işin sırrı heyecan duymak ve işini sevmekten geçiyor.

Özellikle düğün gibi telafisi mümkün olmayan organizasyonlarda karşı tarafın ilk beklentisi nedir ?

Öncelikle kurumsal bir kimlik olup olmadığınıza bakıyorlar. Bana gelen insanlar genellikle daha önce yaptığım işleri takip edip,emin olarak geliyor.Öncesinde yaptığımız işleri merak edip,görmek istiyorlar.Bu konuda hiç kimseden kötü geri dönüş almadığımız için başarılı bir firma olduğumuzu düşünüyorum.

Son olarak , bir organizasyon şirketine giderken nelere dikkat etsinler ?

İnsanlar her zaman için kaliteli hizmeti ucuza almak isterler.Güven ve kalite ön plana çıkar.En özel anlarını playan kişinin konusunda başarılı sağlam bir firma olmasını isterler.

Daha öncede söylediğim gibi yapılan işler,çalışılan kişiler,müşterimizin neler istediği,bizim ona neler verebildiğimiz, firmaların kimliklerini, özgeçmişini oluşturur ve önünü görmesi için ışık tutar, aydınlatır.

Dolayısıyla işi emanet ettiği kişinin güvenilir ve işinde isim olmuş sağlam bir firma olmasına dikkat etmelidirler.

Çok teşekkür ederiz Ece Hanım bize zaman ayırdığınız için. Çok memnun olduk sizinle tanıştığımız için. Başarılarınızın devamını diliyoruz..

Ben teşekkür ederim benimde söylemek istediklerimi duyurmama yardımcı olduğunuz için. Bende çok memnun oldum.

 

Şamdan Dergisi

Haziran Sayısı